Jak se postarat

o rodiče s demencí

E-book s mnoha užitečnými bonusy a odkazy

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
 • Zjistili jste, že váš rodič či jiný blízký člověk trpí demencí a nevíte, co dál?
 • Nevíte, jak se o rodiče postarat?
 • Trávíte hodiny a dny hledáním informací a běháním po úřadech?
 • Nevíte, jak s blízkým, který trpí demencí komunikovat?
 • Nevyznáte se v sociálních službách, úředních a právních záležitostech?
 • Nevíte, jaké máte možnosti a kde vám pomohou?
 • Nevíte, jaké dávky a příspěvky můžete využít?
 • Nevíte, jak právně ošetřit, aby váš rodič nepodepsal různé nevýhodné smlouvy?
 • Přemýšlíte, jak zabezpečit domácnost tak, aby si váš rodič neublížil?

Vím, jak jsou rodiny v těchto situacích zoufalé a bezradné a jak moc jim chybí důležité informace a podpora.

Proto jsem pro vás sepsala informace a své bohaté zkušenosti, které vám pomohou ve všech případech - i když se teprve rozhodujete, co dál, i když se o rodiče staráte doma a dokonce i když váš rodič bydlí v domově pro seniory nebo v domově se zvláštním režimem. 

Co získáte?

 • Laskavého a silného průvodce vaší těžkou situací - návod, jak postupovat, krok za krokem
 • Rádce, kterého v takové situaci každý potřebuje
 • Ucelený návod - všechny důležité informace, které potřebujete - přehledné a srozumitelné
 • Jistotu. Bude vědět, co vás čeká a jaké konkrétní kroky máte udělat. Už nebude tápat. Budete si umět poradit.
 • Budete znát své možnosti a nebude vidět svou situaci jako bezvýchodnou.
  Budete umět zvolit pro sebe a pro svého rodiče možnost, která je momentálně nejlepší.
 • Ušetříte velké množství času, který byste strávili hledáním informací
  Nemusíte trávit hodiny a dny čtením mnoha knih, které jsou často tak odborné, že je pro laické pečující těžké jim rozumět. Nemusíte trávit hodiny a dny hledáním na internetu. Udělala jsem to za vás.
 • Ušetříte peníze za právníka - získáte užitečné právní rady
 • Pochopíte, co se děje s vaším rodičem
 • Dozvíte se, jak s rodičem efektivně a empaticky komunikovat
 • Zjistíte, jak zvládat projevy demence a jak na ně reagovat
  Nemusíte dělat chyby, ztrácet nervy a zvyšovat neklid či úzkost svého rodiče. Budete vědět, jak zvládat náročné situace.
 • Zjistíte, jak zajistit rodiči právní i fyzické bezpečí
 • Zjistíte, jak zvládnout specifickou péči o člověka s demencí
 • Zjistíte, jak u náročné péče nevyhořet

Navíc dostanete:

 • Mnoho užitečných odkazů
 • Mnoho praktických, srozumitelných a účinných rad, příkladů a tipů z praxe
 • Přehled všech možností, které máte - ukážu vám více různých řešení vaší situace.
 • Informace o sociálních službách a jiných organizacích, které vám mohou pomoci
 • Informace o dávkách a příspěvcích, které můžete využít
 • Tipy na osvědčené výrobky, pomůcky, firmy a služby

A ještě mnohem víc. E-book jsem vytvářela půl roku a dala jsem do něj to nejlepší, co vím. Jsem přesvědčená, že vám velmi pomůže a že vám usnadní život. 

Proč chtít informace ode mě?

 • 10 let praxe v oboru
  10 let jsem pracovala v domově pro seniory a domově se zvláštním režimem, 3 roky jako sociální pracovnice a dalších 7 let jako vedoucí sociálního úseku; za tu dobu jsem mluvila s několika tisíci příbuznými a absolvovala mnoho sociálních šetření; přednášela jsem externě na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně i v jiných domovech pro seniory
 • VŠ vzdělání v oboru
  vystudovala jsem Sociální pedagogiku a poradenství a také Pedagogiku na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně
 • cca 60 celodenních školení
  za těch deset let jsem absolvovala mnoho školení (cena jednoho školení se pohybovala kolem 900-1500 Kč) na téma e-booku a jeho bonusů a také jsem o tomto tématu sama přednášela
 • osobní zkušenost z rodiny
  můj dědeček onemocněl syndromem demence a moje rodina o něj pečovala doma
 • mnoho přečtených odborných publikací
  jen za poslední půl rok, kdy jsem e-book tvořila, jsem přečetla více než 10 knih na toto téma

Těší mě! Jmenuji se Jana Matulová (dříve Prajznerová).

Deset let jsem byla denně v kontaktu s rodinami seniorů a tak vím, na co se ptají, co je trápí a zajímá.

E-book jsem se proto snažila psát tak, jako kdybyste seděli naproti mně a já vám říkala, co vám může pomoci. Vlastně jen dál pokračuji ve své poradenské práci, jen to dělám skrze e-book a mohu tak pomoci většímu množství lidí.

Hlavní e-book

Fáze demence, projevy demence, jak na ně reagovat a o co se v každé fázi prakticky postarat

Zjistíte, jaké jsou projevy demencejak na ně reagovat. Ukážu vám, jak co nejvíce ulehčit život vám i vašemu blízkému a celé rodině. Prakticky, krok po kroku vás provedu tím, co udělat, když se u vašeho rodiče začne demence rozvíjet a jak pak postupovat v dalších stádiích demence až do konce života vašeho rodiče. Jak s demencí žít v co největším klidu a míru i jak se o vše prakticky postarat. Jaká úskalí vás při péči mohou potkat a jak jimi můžete společně projít.

E-book je vhodný pro ty, kteří se rozhodnou pečovat doma, i pro ty, jejichž rodič bydlí v domově pro seniory či v domově se zvláštním režimem. I pro ty, kteří o rodiče nepečují doma, je důležité vědět, co je čeká, jak s rodičem komunikovat, jak reagovat na jeho chování a jaká péče je pro něj vhodná. Můžete tak lépe poznat, zda je o vašeho rodiče dobře postaráno, protože budete problematice demence lépe rozumět.

A k e-booku navíc dostanete zdarma velmi cenné a praktické bonusy s mnoha užitečnými odkazy

Ušetří vám mnoho dnů strávených hledáním informací na internetu a v knihách a běháním po úřadech

Co je dříve vyslovené přání? Kdy má plná moc smysl a když už ne? Co je to omezení svéprávnosti a jak vám může pomoct? A mnoho důležitých dalších informací. A především praktické postupy a vzory, které můžete použít, aniž byste museli platit drahé právníky.

Zjistíte, jaké dávky a příspěvky můžete využít, jak a kde je můžete získat a jak pomoct tomu, abyste je skutečně dostali. Včetně odkazů na formuláře, které vám ušetří cestu na úřad.

Dostanete přehled služeb a organizací, které vám mohou pomoci, i s mnoha odkazy na největší poskytovatele, kteří působí v celé ČR. Dozvíte se i kolik stojí a co vám mohou nabídnout. S nimi nebudete na péči sami.

Na co si dát pozor? Jak se připravit? Jak se nenechat odbýt? Jak naopak navázat lidský vztah a podpořit tak ochotu vám pomoci? 

Starat se o rodiče s demencí a vůbec potýkat se s celou situací je velmi náročné. Ukážu vám, jak u toho nevyhořet a zachovat si své duševní a fyzické zdraví. Bonus obsahuje tipy z osobního rozvoje.

Tipy na zajímavé filmy a knihy, které vám pomohou více pochopit vašeho blízkého a podpoří vás v pocitu, že v tom nejste sami.

Cvičit paměť i motoriku je pro člověka s demencí důležité. Ukážu vám, jak na to na spoustě praktických cvičení. A navíc vám poradím, jak nahradit drahé pomůcky levnější variantou či si je sám vyrobit.

Reference

Co e-booku říkají první čtenáři?

Tento e-book včetně bonusů nabízí svým čtenářům ucelený pohled na problematiku péče o člověka s demencí v domácím prostředí. Oceňuji shromáždění důležitých informací na jednom místě, které jsou přehledně uspořádané do krátkých kapitol, ve kterých se velmi dobře orientuje bez zdlouhavého hledání. Autorka provází čtenáře syndromem demence od počátečních projevů až po fáze nejtěžší. V knize popisuje jednotlivá stádia demence a uvádí, jak s nemocným pracovat. Teorii doplňuje mnoha příklady z praxe, což dělá knihu velmi čtivou a vše je tak srozumitelné pro široký okruh čtenářů.
Mgr. Gabriela Štefanováaktivizační pracovnice domova pro seniory
Janin lidský přístup protkaný odbornými, praktickými informacemi a její vlastní dlouholetou zkušeností mě nadchl. Nejen, že je v něm všechno potřebné na jednom místě - od technických informací co a kde vyřídit po rady a tipy, jak s lidmi s demencí komunikovat - navíc je zároveň podpůrnou náručí člověka, který ví o čem mluví a soucítí s vaší náročnou situací. Věřím, že i vám spadne kámen ze srdce, když ucítite bezpečnou náruč tohoto průvodce a jeho autorky. Tak něžné propojení soucitu a odbornosti jsem ještě neviděla.
Květa Oaklandspisovatelka, http://kvetaoakland.cz/

Již 7 let se starám úplně sama o svoji babičku s vaskulární demencí, což je nesmírně psychicky vyčerpávající. Jsem Janě nesmírně vděčná za její skvělý e-book a spoustu užitečných bonusů. Vše, co jsem se dozvěděla, mi pomohlo poskládat celou mozaiku jménem demence a zažila jsem hodně aha momentů.

Zároveň jsem přijala některé skutečnosti, které jsem do té doby nebyla schopná akceptovat. Uvědomila jsem si, co všechno můžu udělat lépe a jinak. A hlavně, jak si dál zbytečně necuchat nervy a najít větší pochopení pro babičku a její onemocnění, aby se nám spolu žilo a vycházelo o poznání lépe. K doporučením v této publikaci i bonusech se budu opakovaně vracet, jsou zde velmi cenné informace, které mají pro mě v tuto chvíli hodnotu nevyčíslitelnou.

Již při samotném čtení e-booku jsem začala některé věci doma praktikovat. Měli byste vidět, jak babička hned rozkvetla a pookřála. Nastal mezi námi najednou mír a porozumění. Začala se dokonce i smát a sama od sebe se rozpovídala, ač to běžně moc nedělá. A co teprve, až začnu praktikovat ty „velké věci“ a stěžejní osvědčené tipy, které mají daleko větší váhu a jistě budou mít i větší dopad na náš vztah.

Musím upřímně říct, že se stalo něco pro mě neuvěřitelného, s babičkou jsem zažila jeden z nejhezčích společných dnů, byl to pro mě takový malý zázrak. Jak mi spousta věcí najednou začala dávat smysl, nastal pro mě léčebný až skoro terapeutický proces. Zcela nečekaně mě zaplavily očistné slzy dojetí a hlubokého vcítění se do babičky a do toho všeho, co jsme spolu doteď prožily a že to byly roky plné těžkostí, ale teď už to všechno špatné můžu hodit za hlavu a nechat být, soustředit se na to, co vytvářím nyní.

Přečetla jsem vše jedním dechem od A do Z. Takto komplexně pojatý a praktickými tipy nabitý rádce na našem trhu dosud chyběl. Kdyby tyto informace v tak ucelené podobě byly dostupné dříve, dalo by se předejít mnoha zbytečným nedorozuměním, hádkám, křiku apod. Kdo má v dnešní uspěchané době čas studovat od rána do večera odborné publikace a trávit moře času na internetu? Jana to udělala za nás, za což jsem jí nesmírně vděčná. Vše je hezky uspořádáno „pod jednou střechou“ a naservírováno na zlatém podnose. Najdete zde opravdu vše, co potřebujete vědět, pokud již o někoho pečujete nebo Vás teprve péče o blízkého člověka s demencí čeká. Vše je perfektně vysvětleno.

Jakmile se do čtení e-booku pustíte, tak se od něj neodtrhnete, protože vše je psáno velmi čtivě, srozumitelně, přehledně a hlavně lidsky s obrovskou dávkou citu. Za sebe bych tohoto rádce doporučila určitě každému, kdo se dozvěděl, že jeho blízký onemocněl demencí i tomu, kdo o blízkého s demencí již delší dobu pečuje.

Být připraven, znamená nebýt zaskočen a zároveň to dává šanci vše zvládat s důstojností, nadhledem a bez zbytečných konfliktů. Já jsem byla hozena do vody a takovou zkušenost Vám rozhodně nepřeji. Naopak Vám přeji, abyste z tohoto e-booku vytěžili pro sebe maximum a byli tak předem dobře připraveni. E-book mnohonásobně předčil veškerá má očekávání, která jsem před jeho přečtením měla. Je hodně prakticky zaměřený, proto Vám dokáže být velkou oporou a vše můžete hned začít dělat. Tak směle do toho, neboť lepší vztahy a větší pohoda v rodině za to rozhodně stojí!

Mgr. Lenka Křetínská

vystudovaná psycholožka, t. č. pečující 7 let o babičku s demencí

Kolik e-book i s bonusy stojí?

Cena e-booku se všemi bonusy je 858 Kč.

E-book byl aktualizován naposledy na jaře 2020, proto je ve slevě pouze za 558 Kč.

(Některé informace, které se mění již nemusí být aktuální - např. výše dávek apod.)

Jsem si jistá, že hodnota, kterou vám e-book přinese,

je nesrovnatelně vyšší.

Průměrná cena e-booků, které se v ČR prodávájí (např. o líčení, cestování, hubnutí) je 690 Kč. Já vám ale nenabízím průměrný e-book, nabízím vám komplexního rádce, který vám ušetří mnoho času, trápení i peněz.

Co si za tuto cenu kupujete a proč je e-book dražší než obyčejná kniha? 

 • e-book se všemi bonusy a interaktivními užitečnými odkazy 
 • moji podporu - jsem tu pro vás na e-mailu
 • garanci kvality - do 15 dnů vám vrátím peníze, pokud s obsahem nebudete spokojení

Vaše spokojenost je pro mě prioritou! Pokud s e-bookem nebudete spokojeni, nabízím GARANCI VRÁCENÍ PENĚZ. Stačí mi napsat do 15 dnů od doručení e-booku do vaší e-mailové schránky a já vám bez dotazů pošlu peníze zpět. Jsem však přesvědčena, že to nebude třeba. Stojím si za kvalitou e-booku i bonusů. 

Klikněte na tlačítko "Kupuji e-book i s bonusy" a vyplňte objednávkový formulář. E-book vám přijde e-mailem v pdf poté, co se objeví úhrada na mém účtu.

Přeji vám hodně sil na vaší cestě! Pokud máte dotazy nebo chcete s něčím poradit, napište mi na jana@peceosverodice.cz
Mgr. et Mgr. Jana Matulová (dříve Prajznerová)průvodkyně péčí o rodiče